Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Alışveriş sepetiniz boş!

Kitap Seçerken

Sevgili Anne Babalar, bu bölümü, çocuğunuza kitap seçmenizi kolaylaştırmak amacıyla hazırladık. Doğum öncesi dönemden başlayarak, okulöncesi ya da ilköğretim çağındaki çocuğunuz için bazı kitap önerilerinde bulunduk. Çocukların gelişim basamaklarını göz önüne alarak hazırladığımız bu bölümleri incelerken akıldan çıkarılmaması gereken, her çocuğun özel olduğudur. Tüm çocuklar belli gelişim aşamalarından geçerek büyüseler de, aynı zamanda aynı gelişimi göstermezler. Bazı çocuklar iki yaşına kadar konuşmazken bazıları bir buçuk yaşına gelmeden üç sözcüklü cümle kurabilir. Sizin çocuğunuz da bazı yönlerden yaşıtlarından ileri, bazı yönlerden yaşıtlarından geri gelişim gösterebilir. Önemli olan çocuğun gelişimine, gereksinimine ve ilgilerine uygun uyarıcıları seçerek onu desteklemektir. O nedenle, yaşlara göre yaptığımız önerileri, çocuğunuzun gelişimini de göz önünde bulundurarak dikkate almanızda yarar olacaktır.
 
El birliği ile yaratıcı, özgüvenli, kendisi ve çevresiyle barışık, üretken çocuklar yetiştirebilmek dileğiyle…

 

Çocuğum Henüz Doğmadı

Çocuğum Henüz Doğmadı Açıklama:

Öncelikle sizi anne/baba olma kararını verdiğiniz tebrik ederiz. Bu günler anne için bazı fiziksel sıkıntıların yaşandığı, merak duygusunun ağır bastığı ve bebeğe bir an önce kavuşmak için sabırsızlanıldığı günlerdir. Bir sonraki gün sizde ve bebeğinizde ne tür değişikler olacağını merak eder, ona göre beslenmek, ona göre hareket etmek istersiniz. Kafanıza takılan soruların yanıtını doktorunuzu danışarak almanız mümkün ancak yazılı kaynaklar da bu konuda size yol gösterici olacaktır. Hatta henüz kafanıza takılmayan sorular hakkında düşünmenizi sağlayacaktır. Hemen, bir örnek vererek ne demek istediğimizi açıklayalım: Bebeğiniz için bir ad düşündünüz mü? Peki, adların kişilikleri nasıl etkilediğine ilişkin yapılan araştırmaların varlığından haberdar mısınız? Çocukların adları ile öğretmenlerin onlara karşı tutumları arasında ilişki olduğunu biliyor muydunuz? “Bebeğimizin İsmi Ne Olacak?” adlı makaleyi (Çoluk Çocuk dergisi, Mart 2005) okumadan bebeğinizin adına karar vermemenizi tavsiye ederiz.
 
Bu günler aynı zamanda sizin anne baba olarak bilgi eksiğinizi gidermek, çocuğunuzu tanımak, nelere gereksinim duyacağını öğrenmek ve buna uygun tutum ve davranış geliştirmek için en değerli günleriniz olacaktır. Henüz dünyaya bile gelmemiş bir çocuğun üç aylık ya da altı aylıkken nelere gereksinim duyacağını, zihinsel gelişimi desteklemek için hangi oyunların oynanabileceğini vb. şimdiden öğrenmek size anlamsız gibi görünebilir. Ama unutmayın, çocuğunuz doğduktan sonra sizi zorlu bir dönem bekliyor. Aynı işleri (besleme, altını değiştirme, uyutma, üstünü değiştirme gibi) gün içinde o kadar çok tekrar edeceksiniz ki… Bunlara bir de banyo yaptırma, krem sürme, masaj yapma, bebek jimnastiği vb. eklendiğinde, geceleri en fazla üç, dört saat uyuyabilen biri olarak bırakın çocuk gelişimi kitapları, dergileri okumayı, bir tencere yemeği zamanında pişirmekte bile zorlanacaksınız. O nedenle hazır vakit varken hem siz hem de eşiniz bol bol okuyun. İnanın zaman çok hızlı geçiyor. Çocuğunuza yeteri kadar büyüdüğünü düşündüğünüz zaman “Lütfen odanı toplar mısın?” dediğinizde biraz geç kalmış olacaksınız. Bu, çocuğunuzu sorumluluk sahibi yapamayacaksınız ya da ömür boyu odasını onun adını toplayacaksınız demek değil, tabi. Ama hangi dönemde hangi sorumlulukları vermeye başlayabileceğinizi önceden bilirseniz günü geldiğinde uyarı cümleleri kurmak zorunda kalmazsınız. O, zaten odasını topluyor olur.
 
Okumaya erken dönemde başlamanın bir diğer yararı da içselleştirme olacak. Bizim için anlamlı, yararlı olduğunu düşündüğümüz bir bilgiyi, bir kez okuduğumuzda hemen hayata geçiremiyoruz ne yazık ki. Onu içselleştirmemiz için biraz süre ve tekrar gerekiyor.
 
Peki, eşinizle hangi konularda aynı, hangi konularda farklı düşündüğünüzü biliyor musunuz? Siz bebeğiniz doğduktan birkaç gün sonra onunla temiz havada bir yürüyüş yapmayı hayal ederken eşiniz kırkı çıkmadan sokağa çıkılmasını istemezse? Siz bebeğinizi üşümemesi için kat kat giydirirken eşiniz bunun bebek için zararlı olacağını söylerse? Siz üç günlük bebeğinize kitap okurken eşiniz bunu komik bulursa? Bu dönemde okuyacağınız makaleler hakkındaki yorumlarınız, hiç aklınıza gelmeyecek fikir ayrılıklarını ortaya çıkaracak ve ileride yaşanacak olası çatışmaları engellemiş olacaktır.
 
Biz bu dönemde öncelikle Çoluk Çocuk dergisine abone olmanızı ve eski sayıları cilt halinde edinmenizi öneririz. Dergide konu tekrarı yapılmadığı için sizin tam da gereksinim duyduğunuz konudaki makaleye 75. sayımızda yer vermiş olabiliriz. Dergimizin içinde çocuğunuzun gelişiminden eğitimine, sağlığından beslenmesine, psikolojisine kadar pek çok konuda ayrıntılı bilgiye sahip olacaksınız. Anne Sağlık bölümlerinde ise 9 ay boyunca yapmanız, kaçınmanız gerekenler hakkında, hangi ay sizde ve bebeğinizde hangi değişikliklerin olacağı hakkında bilgi edineceksiniz. Dergimizin en önemli özelliklerinden biri de alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan makalelerin anne babaların rahatlıkla anlayabileceği bir dilde yayımlanıyor olmasıdır.
 
Anne Çocuk Sağlığı adlı kitabımız hamilelik döneminizi en ince ayrıntılarıyla ele almakta, Anne Baba Eğitimi ve Anne Baba Çocuk İletişimi adlı kitaplarımız da mutlu yarınlar oluşturmanızda size rehber olmayı hedeflemektedir.
 
Araştırmalar, bebeklerin altı aylık olduktan sonra dışarıdan gelen sesleri algılayabildiğini göstermektedir. Bebekler İçin Müzik (Benim İlk CD’lerim) serisindeki 5 CD hem bebeğiniz için zihinsel bir uyaran olacak hem de sizi rahatlatacağı için bebeğinizin de huzurlu olmasına neden olacaktır.
 
Sizi bir kez daha kutluyor, o mis gibi kokacak yavrunuzu sağlıkla kucağınıza almanızı diliyoruz.
Çocuğum 0-1 Yaşında

Çocuğum 0-1 Yaşında Açıklama:

Tebrikler. Dünyanın en zor mesleklerinden birini, anne babalığı seçtiğiniz için sizi kutluyoruz. Uykusuz gecelere, o yoğun ve yorucu tempoya rağmen sitemize ulaşıp çocuğunuzun gelişimini destekleyecek bilgiler edinmeye çabaladığınız için sizi bir kez daha kutluyoruz. Özellikle anne için fiziksel yorgunluğun en üst düzeyde seyrettiği bugünleri daha kolay atlatmanız için kısa bir sözümüz var size: Bir süre sonra dönüp geriye baktığınızda bu yorgunlukların hiçbirini hatırlamayacaksınız ama bebeğinizin o ayki halini çok özleyeceksiniz. Ona baktığınızda bir zamanlar tek kolunuza nasıl sığdığına hayret edeceksiniz. Burnunuza buram buram bebek kokusu gelecek ama artık o, kendisini öptürmeyecek bile. Düzenli kontrollere gittiğinizde, hastanenin bekleme salonundaki diğer anne babaların (bebekleri sizinkinden en az 6 ay büyük olanların) neden sizin bebeğinize bu denli ilgi gösterdiğini düşünmüş müydünüz? Kısaca demek istediğimiz şu: Onun her anının tadını çıkarın. Sarılın, koklayın… Yorgunluklar nasılsa geçer
 
Bu dönem bebeğinizin temel güven duygusunu kazandığı dönem. O nedenle özellikle annenin fiziksel teması bebek açısından çok önemli. Bebek sevildiğinden, gereksinimlerinin zamanında karşılanacağından emin olursa dünyaya da güvenle bakmaya başlıyor. Çoluk Çocuk dergimizdeki pek çok makale, Anne Baba EğitimiAnne Baba Çocuk İletişimi ve adlı kitaplarımızın içeriği bu dönemde yapmanız ve yapmamanız gerekenler hakkında sizleri aydınlatacak. ,
 
Uyumadığı zamanlarda bebeğinize, bebekler için düzenlenmiş klasik müzik, ninni ve masal CD’lerini dinletebilirsiniz. Bu onun hem zihinsel gelişimini hem de dil gelişimini etkileyecektir. Bebekler İçin Müzik - Benim İlk CD’lerim adlı seride yer alan 5 CD, bebekler için özel olarak bestelenmiş eserlerden oluşmaktadır. Zeka gelişimini destekleyen bu CD’lerin aynı zamanda bebeğinizi sakinleştirdiğini de fark edeceksiniz.
 
Kitaba başlama yaşı genellikle 6. ay olarak önerilir. Ancak burada kastedilen bebeğin annesinin kucağına oturup kitabın sayfalarını çevirmesi ve resimlere bakmasıdır. Oysa siz doğumdan itibaren ona kitap okumaya başlayabilirsiniz. Okuduğunuz öykü ya da masal sizin yumuşak tondaki sesinizi duymasına neden olacak, elinizdeki kitabın renkleri ve şekli de onun için bir uyaran olacaktır. Böylelikle ileride çocuğunuzu kitapla tanıştırmak, kitabı sevmesi için çaba harcamak zorunda kalmayacaksınız. Çünkü kitap, onun hayatının bir parçası olacak.Bu dönemde Kök Öykü Setini edinerek onun ilk kütüphanesini kurmaya başlayabilirsiniz. Kırmızıyı Yiyebilir miyim, Uyku Ağacı ve daha nice öyküler…
 
Bebeğiniz 6 aylık olduktan sonra kullanmaya başlayabileceğiniz bir diğer ürün ise Benim İlk Kitaplarım-Poldi adını taşıyor. İçinde “yok yok” denecek bu seti çocuğunuz 7 yaşına gelene kadar kullanabileceksiniz. Kuşlarla arkadaş olup tüm dünyayı gezen korkuluğun, Poldi’nin, kahramanı olduğu setin içinde öykü kitapları, CD’ler, oyun kartları, anne baba kılavuzu, afişler, etkinlik kitapları yer almakta.
 
Bu dönemde size önereceğimiz bir diğer ürün ise İlk Kitaplarım dizisi. 15 adet asetat baskılı, iki boyutlu kitaptan oluşan dizinin içeriği sadece bebeğinizin değil, sizin de ilginizi çekecek sürprizlerle dolu.
Çocuğum 1-2 Yaşında

Çocuğum 1-2 Yaşında Açıklama:

Bu dönemde bebeğiniz yürüme ve konuşma konusunda önemli ilerlemeler gösterir. Onunla bol bol konuşmanız, şarkılar dinletmeniz, kitaplar okumanız dil gelişimini destekleyecektir.
 
Resimli Öykü Kitaplarımız, bu dönemde onun en çok ilgisini çekecek ürünlerin başında gelecektir. Saklambaç Oynuyorum onun yeni sözcükler öğrenmesine ve cümle kurmasına yardımcı olacak, Kırmızıyı Yiyebilir miyim? renklerle tanıştıracak, Küçük Ekin’in yaramazlıkları onu güldürürken düşündürecek.
 
İlk Kitaplarım dizisi ve Benim İlk Kitaplarım- Poldi seti bu dönemde onun gelişimini destekleyecek pek çok öge ile dolu.
 
Yavru Hayvanlar Çiftlikte ve Vahşi Doğada VCD’leri kavram gelişimlerini destekleyen, merak ettikleri olgulara yanıt bulmalarını sağlayan etkili birer görsel ve işitsel uyaran olacak.
 
Benim İlk Kartlarım ve Fil Görsel Eğitim Setinin içindeki fotoğraf kartları yeni nesneler, hayvanlar, yiyecekler tanımasına neden olacak. İlerleyen dönemlerde ise bu kartlardan çeşitli oyunlar oynamakta, gruplamalar, sınıflandırmalar yapmakta yararlanabileceksiniz.
 
Eğer hala abone olmadıysanız Çoluk Çocuk dergisine abone olmanızı ve ciltlerinden edinmenizi de öneririz.
Çocuğum 2-4 Yaşında

Çocuğum 2-4 Yaşında Açıklama:

Onun farklı alanlardaki gelişimini gözlemek için 24-72 Aylıkken Neler Yapabilirim? adlı yayınımızdan yararlanabilirsiniz. Bu kitap size iki yönden yarar sağlayacak. Birincisi kitapta yer alan sorulara yanıt verirken çocuğunuzun gelişiminin ne düzeyde olduğunu görecek, gerekirse bir uzmana başvurarak erken dönemde önlem alabileceksiniz. İkincisi her sorunun altında yer alan uygulama önerilerini denerken çocuğunuzla eğlenceli zaman geçirmiş olacaksınız. Hem de hiçbir materyal alımına gereksinim duymadan, sadece evinizdeki malzemeleri kullanarak…
 
Bu dönemde çocuğunuzdan en çok duyacağınız sözcük “Neden?” olacaktır. Çevresini keşfetmeye meraklı, olan biteni anlamlandırmaya çalışan çocuğunuzun bitmek bilmeyen “Neden?” sorularına yanıt vermekte güçlük çekebilirsiniz. Bu sorulara onun anlayabileceği dilde, pedagojik açıdan uygun yanıtlar vermek için Kök Çocuk Ansiklopedisi, Renkli Bilgiler ve 1 Renkli Bilgiler 2 ansiklopedilerine başvurabilirsiniz. Sorularının yanıtlarını ansiklopediden aramak hem doğru bilgilerle donanmasına hem de araştırmacı bir kişilik geliştirmesine yardımcı olacaktır. İlköğretimin ön sınıflarına kadar elinizden düşürmeyeceğiniz bu başvuru kaynakları sadece çocuğunuzun değil, sizin de ilginizi çekecek açıklamalarla dolu.
 
Kök Öykü Seti 'nin içindeki öyküler dil gelişimi için, insan ve yaşam gerçekliğini algılaması için, estetik bir bakış açısı kazanması için ona destek olacak niteliktedir. Kırmızı Fili Gördünüz Mü, Nil Soru Soruyor, Ben Bir Çizgiyim, Aydedeyi Saklayan Çocuk, Oyuncu Bulut ve daha nice öyküler çocuğunuzun elinden düşürmeyeceği kitaplar arasında yer alacak.
 
Çocuğunuz üç yaşında ise onu kavram kitaplarıyla tanıştırmanızın zamanı gelmiş demektir. “3-4 Yaş Etkinlik ve Kavram Kitapları” başlığı altındaki ürünlerimizi inceleyerek gelişimine ve ilgilerine uygun olan kitapları birlikte seçebilirsiniz.
 
Polo Eğitim Setinin içindeki kalın kartondan yapılmış hareketli kitaplar da hem eğlenmesine hem de yaşına uygun kavramları kolaylıkla öğrenmesine neden olacak. Setin içindeki plastikten yapılan şekil yerleştirme oyunu da görsel algısını destekleyip bilişsel ve küçük kas gelişimine olumlu katkılar sağlayacak.
 
Eğer hala abone olmadıysanız Çoluk Çocuk dergisine abone olmanızı ve ciltlerinden edinmenizi, Anne Baba Eğitimi ve Anne Baba Çocuk İletişimi adlı kitaplarımızı incelemenizi de öneririz.
Çocuğum 4-6 Yaşında

Çocuğum 4-6 Yaşında Açıklama:

Bu dönemdeki çocuğunuz ister bir okul öncesi eğitim kurumuna devam etsin, ister evde bakılsın, uyarıcı olarak pek çok materyale gereksinim duyacaktır.
 
El-göz koordinasyonunu ve ince kaslarını geliştirmek için: Boyuyorum Çiziyorum, Boyama Kitabı ve Posterleri, Kesme Katlama Etkinlikleri gibi kitaplar,
 
Dil gelişimi için: Resimli öykü kitapları (Bir Veli Bir de Eşeği, Can ve Uzaylı Arkadaşları, ŞıpŞıp ile TıpTıp, Aya Tutkun Uçurtma, Ah Bir Büyüsem, Kara Kedi Güzel Kedi, Yedi Deliler ve diğerleri),
 
Bilişsel gelişimi için: 4-6 yaş kavram kitapları,
 
Sosyal-duygusal gelişimi için: Duygu Profesörü,
 
Tüm gelişim alanlarını bir arada desteklemek için: 4-6 yaş etkinlik kitapları bölümünde yer alan yayınlarımızdan yararlanabilirsiniz.
 
4 yaştan itibaren kullanacağınız “Yaratıcılığı Geliştirme Etkinlikleri Dizisi” çocuğunuza farklı düşünmeyi, ilişkisiz gibi görünen kavramlar arasında ilişki kurmayı öğretecek, hayal gücünü zenginleştirerek yaratıcı bir birey olma yolunda ilk adımı atmasına yardımcı olacaktır.
 
Havada Neler Olmuş, Suda Neler Olmuş, Ormanda Neler Olmuş adlı kitaplarımız çevre dostu bir çocuk yetiştirmenize destek olacak, Fen ve Doğa Dizisindeki 8 kitap çevresine karşı duyarlık kazanmasını ve bilimsel düşünce yeteneği geliştirmesini kolaylaştıracaktır.
 
Çocuğunuzun bilgisayar başında nitelikli zaman geçirmesini istiyorsanız size Kök Eğitim CD’lerini öneririz. Matematiksel kavramları, yaşadıkları çevreyi, trafik kurallarını birbirinden eğlenceli bilgisayar oyunları ile öğrenmek onlar için keyifli bir süreç olacak.
 
Pibi Ayıcık ve arkadaşlarının beşer dakikalık bölümler halinde çekilen maceraları çocuğunuzu hem eğitici hem de eğlenceli bir yolculuğa çıkaracak. Bu maceraları dilerseniz Türkçe, dilerseniz İngilizce seslendirme ile izleyebilirsiniz.
 
Pek çoğumuzun çocukluğunda yakında tanımış olduğu Ayşegül dizisi, Time Top İngilizce Öğretim Seti, Harika Hayvanlar VCD’leri ve daha nice ürünü Setli Ürünler başlığı altında inceleyebilirsiniz.
Çocuğum 4-6 Yaşında

Çocuğum 4-6 Yaşında Açıklama:

Bu dönemdeki çocuğunuz ister bir okul öncesi eğitim kurumuna devam etsin, ister evde bakılsın, uyarıcı olarak pek çok materyale gereksinim duyacaktır.
 
El-göz koordinasyonunu ve ince kaslarını geliştirmek için: Boyuyorum Çiziyorum, Boyama Kitabı ve Posterleri, Kesme Katlama Etkinlikleri gibi kitaplar,
 
Dil gelişimi için: Resimli öykü kitapları (Bir Veli Bir de Eşeği, Can ve Uzaylı Arkadaşları, ŞıpŞıp ile TıpTıp, Aya Tutkun Uçurtma, Ah Bir Büyüsem, Kara Kedi Güzel Kedi, Yedi Deliler ve diğerleri),
 
Bilişsel gelişimi için: 4-6 yaş kavram kitapları,
 
Sosyal-duygusal gelişimi için: Duygu Profesörü,
 
Tüm gelişim alanlarını bir arada desteklemek için: 4-6 yaş etkinlik kitapları bölümünde yer alan yayınlarımızdan yararlanabilirsiniz.
 
4 yaştan itibaren kullanacağınız “Yaratıcılığı Geliştirme Etkinlikleri Dizisi” çocuğunuza farklı düşünmeyi, ilişkisiz gibi görünen kavramlar arasında ilişki kurmayı öğretecek, hayal gücünü zenginleştirerek yaratıcı bir birey olma yolunda ilk adımı atmasına yardımcı olacaktır.
 
Havada Neler Olmuş, Suda Neler Olmuş, Ormanda Neler Olmuş adlı kitaplarımız çevre dostu bir çocuk yetiştirmenize destek olacak, Fen ve Doğa Dizisindeki 8 kitap çevresine karşı duyarlık kazanmasını ve bilimsel düşünce yeteneği geliştirmesini kolaylaştıracaktır.
 
Çocuğunuzun bilgisayar başında nitelikli zaman geçirmesini istiyorsanız size Kök Eğitim CD’lerini öneririz. Matematiksel kavramları, yaşadıkları çevreyi, trafik kurallarını birbirinden eğlenceli bilgisayar oyunları ile öğrenmek onlar için keyifli bir süreç olacak.
 
Pibi Ayıcık ve arkadaşlarının beşer dakikalık bölümler halinde çekilen maceraları çocuğunuzu hem eğitici hem de eğlenceli bir yolculuğa çıkaracak. Bu maceraları dilerseniz Türkçe, dilerseniz İngilizce seslendirme ile izleyebilirsiniz.
 
Pek çoğumuzun çocukluğunda yakında tanımış olduğu Ayşegül dizisi, Time Top İngilizce Öğretim Seti, Harika Hayvanlar VCD’leri ve daha nice ürünü Setli Ürünler başlığı altında inceleyebilirsiniz.
Çocuğum 1. Sınıfta

Çocuğum 1. Sınıfta Açıklama:

Yeni bir ilke birlikte başlıyorsunuz. Eğer çocuğunuz bir okul öncesi eğitim kurumuna gitmişse okula uyum süreci daha kolay olacaktır. Ama her durumda ilköğretim sıralarında oturuyor olmak onun için yeni, heyecan verici, biraz da kaygı uyandırıcı bir gelişme olacaktır.
 
Çoluk Çocuk dergisindeki “Ve Çocuğum Artık Okullu”, “Ev Ödevleri Neden Önemlidir?, “Okul Performansında Beslenmenin Rolü” gibi pek çok yazı bu dönemi en uygun biçimde geçirmenize yardımcı olacak.
 
Eğer çocuğunuz okul öncesi eğitim almadı ise Boyuyorum Çiziyorum kitabını edinerek işe başlamanızı öneririz. Bu kitap onun küçük motor kas gelişimini destekleyip el-göz koordinasyonunu artıracak, bitişik eğik yazı ile yazmasını kolaylaştıracak çalışmalardan oluşuyor.
 
Çiziyorum Yazıyorum Okuyorum adlı kitapta ise Ses Temelli Cümle Yönteminin aşamalarına uygun olarak yazma ve okuma çalışmaları yer almakta.
 
Yazmayı ve okumayı öğrenen çocuğunuzu Sayı Avcısı 1 ile tanıştırarak matematiği masallar diyarında, keyifle öğrenmesini sağlayabilir, Bil Bul Çöz 1 ile tüm derslerini bulmacaya dönüştürebilirsiniz. Geliştiren Etkinlikler Türkçe 1, Geliştiren Etkinlikler Matematik 1, Geliştiren Etkinlikler Hayat Bilgisi 1, bu üç kitabı bir arada bulabileceğiniz Temel Dersler 1 ve Matematik Dosyası 1 adlı kitaplarımız birinci sınıf öğrencilerinin beğeni ile kullandığı çalışmaların başında gelmektedir.
 
Okumayı öğrenen çocuğunuz için az yazılı ve metni destekleyen görsellerin yer aldığı öykü, şiir ve masal kitapları ilgi çekici olacaktır. Kitap seçerken dikkat etmeniz gerekenlerden biri yazıların dik temel harflerle yazılmış olmasıdır. Ne yazık ki son yıllarda bitişik eğik yazı ile yazılmış pek çok masal ve öykü kitabı basılmıştır. Oysa Milli Eğitim Bakanlığın uygulamaya koyduğu programda çocuğun yazılarını bitişik eğik yazı ile yazıp dik temel harfleri okuyacağı belirtilmektedir. Seçtiğiniz kitabın metninin çocuğun yaş grubuna, ilgi ve gereksinimlerine uygun olması, resimlerinin usta bir sanatçı tarafından çizilmiş olması, baskının özenle yapılmış olması, nitelikli bir kağıt kullanılmış olması gibi pek çok özellik de dikkat etmeniz gerekenler arasındadır. Özensiz çizilmiş, renkleri dağılmış, metni merak uyandırıcı nitelikte olmayan ancak fiyatı uygun olduğu tercih edilen kitaplar, çocukta okuma alışkanlığı yaratmak bir yana, onu kitaptan soğutmanın aracı olacaktır. Ekonomik açıdan elverişli bir dönemde olmasanız bile üç kitap yerine bir nitelikli kitap alarak okuma kültürü edinmesine katkı sağlayabilirsiniz. Biz birinci sınıftaki çocuğunuz için Bir Veli Bir de Eşeği, Hayvanlar Alfabesi, Elma Kelebeği, Sabiha, Şıpşıp ile Tıptıp, Kuşa Sevdalanan Dağ, Cabula Mabula, Ay, Köprü Olan Deniz, Don Kişot, Kırmızı Şapkalı Kız Arkadaş Arıyor gibi resimli öykü kitaplarımızdan edinmenizi öneririz.
 
Oyunlu Masallar adlı 10 kitaptan oluşan set de birinci sınıftaki çocuğunuzun keyifli, eğlendirici ve eğitici anlar yaşamasına neden olacaktır. Her kitapta bir dünya masalına yer verilen bu setin temel özelliği masalları çocuğun önce kitap haline getirip sonra okumasıdır. Okuduğu masala ilişkin sorular, bilmeceler ve bulmaların ardından bir tiyatro sahnesi bekler çocuğu. Masalın içinde geçen bazı malzemeleri kullanarak masalı canlandırırken okuma becerilerinin yanı sıra anlatma, kendini ifade etme becerilerini de geliştirir.
Çocuğum 2. Sınıfta

Çocuğum 2. Sınıfta Açıklama:

Artık rahatlıkla okuyup yazabilen çocuğunuzun hem derslerine yardımcı olacak hem de okuma alışkanlığı kazandıracak pek çok ürüne sitemiz aracılığı ile ulaşabileceksiniz. İşte bunlardan bazıları:
 
Sayı Avcısı 2: Yayımlandığı ilk günden bu yana “En çok satan kitaplar” listesinin başında yer alan Savı Avcısı 2, bugüne dek gördüğünüz matematik kitaplarından oldukça farklı. Masallar Diyarında geçen kitap, Dinozorlar Ülkesi ile Ejderhalar Ülkesinin düzenleyeceği Sayılar Panayırı’na bir Sayı Avcısı’nın aranması ile başlıyor. Çocuğunuz hangi ülke adına yarışacağına karar verip tüm soruları dikkatle okuyacağına, doğru çözümleri bulmak için çok çalışacağına yönelik bir belge imzalayarak başlıyor sürece. Korsanların sakladığı sayıları bulup, prensesi büyücüden kurtaracak şifreleri çözüp yeni yeni unvanlar kazanıyor. Kendisiyle yarışıp yanlışlarını düzeltiyor. Tabi bu sırada sadece matematik problemlerini çözmüyor, aynı zamanda masalı okuyarak okuma becerilerini de geliştiriyor.
 
Bil Bul Çöz 2: Her ne kadar çocuğunuz ilköğretim sıralarındaki yerini almış olsa da o hala çocuk. Her çocuk gibi “oyun”, onun birinci önceliği. Bil Bul Çöz serisini bu düşünceden hareketle hazırladık. Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi derslerinin kazanımlarını bulmaca haline getirerek sunduk. Öğretmenlerden aldığımız geri dönütler bu düşüncemizi doğrular nitelikte oldu. Eğlenerek öğrenme, en kalıcı öğrenme…
 
Geliştiren Etkinlikler Türkçe 2: İlköğretim Türkçe Programında pek çok kazanım yer almaktadır. Bu kazanımların çocuklara gerçekten kazandırılabilmesinde seçilen metinlerin önemi çok büyüktür. Metin, tema konusuna uygun olursa, çocuğun ilgisini çekecek, onda merak uyandıracak, edebi değer taşıyan, güncel ve çağdaş konuları ele alan nitelikte olursa çocuğa yarar sağlamaktadır. Metinlerin işleniş süreci de bir o kadar önemlidir. Aktif öğrenme, yapılandırıcı öğrenme, çoklu zeka uygulamaları gibi kavramlar reklam sloganlarında değil, metinlerin işleniş sürecinde yer aldıklarında işe yaramaktadırlar. Titiz ve uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan Türkçe Geliştiren Etkinlikler 2, çocuğunuzun araştırmacı ve girişimci bir kişilik geliştirmesine, eleştirel ve yaratıcı düşünebilmesine, bilgi teknolojilerini kullanabilen, kişisel ve toplumsal değerlere önem veren bir birey olmasına yardımcı olacaktır.
 
Geliştiren Etkinlikler Matematik 2: İkinci sınıf matematik dersi kazanımlarına uygun olarak hazırladığımız bu kitapta çocukların matematiği sevmelerini, akıl yürütme ve ilişki kurma becerilerini geliştirmeyi amaçladık.
 
Geliştiren Etkinlikler Hayat Bilgisi 2: Bu kitapta çocuğunuzun yaşamı boyunca gereksinim duyacağı bilgi ve becerileri kazanmasına yönelik etkinliklere yer verdik. Ne yazık ki pek çok yetişkin çocuğunu bilişsel yönden desteklemekte, matematik ve benzeri derslerde gösterilen başarı diğer derslerden daha çok önemsenmektedir. Oysa iş yaşamında başarıya kavuşmada, sağlıklı bir aile ve arkadaş ortamı geliştirebilmede sosyal beceriler daha büyük rol oynamaktadır. Bu kitap çocuğunuzun yapıcı, yaratıcı, çağdaş ve seçkin bir birey olmasına katkıda bulunacaktır.
 
Temel Dersler 2: Geliştiren Etkinlikler başlığı altındaki üç kitabı bir arada bulabileceksiniz.
 
Matematik Dosyası 2: Çocuklarımıza matematik sevgisi kazandırmak amacıyla hazırlandığımız bu kitapta alışılmışın dışında ve birbirinden farklı problemler kurgulamaya özen gösterdik. Etkinlikleri, uygulandıktan sonra çocukların ürün dosyalarına koyabilecekleri şekilde tasarladık.
 
Okuma Kitapları: Hayvanlar Alfabesi, Elma Kelebeği, Sabiha, Kuşa Sevdalanan Dağ, Köprü Olan Deniz, Don Kişot, Orman Kardeşin Mektubu başta olmak üzere çocuğunuzun ilgilerini göz önünde tutarak resimli öykü kitaplarımızdan ve çocuk edebiyatı dizisindeki kitaplardan edinmenizi öneririz.

 

deneme bonusu veren siteler spor bahisleri ve canli secenekleri sunan siteler turkçe altyazili porno grup sex
Deneme Bonusu Veren Siteler Ataköy Escort Deneme Bonusu deneme bonusu deneme bonusu veren siteler
van escort deneme bonusu canlı casino casino siteleri en iyi casino siteleri slot siteleri güvenilir bahis siteleri