Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Alışveriş sepetiniz boş!

Haberler

"Dışı Küçük İçi Büyük" Söyleşi ve İmza Günü
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi tarafından çocuklara yönelik olarak "Dışı Küçük İçi Büyük" kitabmızını yazarı Mehtap Temiz ile 16 Mart 2019 Cumartesi günü saat 14.00'da Mimarlar Odası Konferans Salonu'nda imza günü ve söyleşi gerçekleştirilecektir. Siz değerli okurlarımızı etkinliğe bekleriz. ..
0 yorumlar
Devamı için Tıklayınız
Yazarımız Emin Özdemir'i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Yaşamını "dili" iyi kullanan bireyler yetiştirmeye adayan Özdemir, 3 Eylül pazar günü Kocatepe Cami'sinden uğurlanacak...
Devamı için Tıklayınız
TAYFUN TALİPOĞLU'NU SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK.
Yazarımız Tayfun Talipoğlu'nu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Uzun yıllar Çoluk Çocuk dergisinde Bamteli köşesini hazırlayan Talipoğlu yurdun çeşitli bölgelerinde dezavantajlı koşullarda yaşayan çocukların sesi olmuştu. Çocuklar için, Çoluk Çocuk için yaptıklarını hiç unutmayacağız sevgili Tayfun Talipoğlu. ..
0 yorumlar
Devamı için Tıklayınız
TÜYAP - 21/04/2014
... ..
Devamı için Tıklayınız
Destek Eğitim
Destek Eğitim - 24/02/2014
Zihinsel Engelli Bireyler için Destek Eğitim Programına tamamen uygun olarak hazırlanan bu kitap, bireylerin kullanacağı çalışma sayfalarının yanı sıra her bir kazanımın nasıl gerçekleştirileceğini ayrıntılı biçimde açıklayan sayfaları da içermektedir. ..
Devamı için Tıklayınız
Dünyanın En Güzel Yeri
Çocuk, dünyanın en yaman sorularını sorar. Niçin soru sorar çocuk? Bilmediklerini öğrenmek ve anlamak için. Merak ve anlama çabası düşünce kozasını örnekine yardımcı olur... Çocuk sorunlarını sanatçılar daha kolay sezebilir. Çünkü, filozoflar ve sanatçılar da çocuklar gibi şaşarak bakarlar ve kolay alışamazlar dünyaya... Mustafa Ruhi Şirin, çocuk dürbünüyle bakmasını bilen bir şair. Dünyanın En Güzel Yeri kitabı, çocuk, bitki, hayvan üçlemesinin ikinci kitabı... ..
Devamı için Tıklayınız
Harflerin Kardeşliği
Dünya çocuklarının kendilerine özgü haklara kavuşması için her çaba özeldir ve değerlidir. Çocukların görünür olacağı ve güzel bir dünyada yaşamaları için şairlerin de payına düşen sorumluluklar vardır. Şiirin yük kaldırmadığı görüşü doğrudur. Ancak şiir, sözcükleri kanatlandırarak çocuk sorunlarını daha kolay fark ettirir bize. Bu yüzden sözcükleri kanatlandırmasını bilen şairler çocuklara eğilmeyi daha kolay başarabilirler... Mustafa Ruhi Şirin, Harflerin Kardeşliği'nde çocuk hakları aynası..
Devamı için Tıklayınız